Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

SSE pozýva: Marián Čekovský, Adriana Kučerová a ich hostia, mladé talenty budú hrať pre Svetielko nádeje

Štátny komorný orchester Žilina

  • Adam Sedlický –  dirigent
  • Marián Čekovský –  moderovanie, spev, klavír
  • Adriana Kučerová – soprán
  • Nora Lubbadová – klavír
  • Ajna Marosz – zobcová flauta
  • Mário Šebeň – hoboj
  • Bratislavský chlapčenský zbor
  • Magdaléna Rovňáková – zbormajsterka
  • Gabriel Rovňák ml. – zbormajster

Vstupné: od 20,- € –   Zľavy ani abonentné vstupenky neplatia.
100% z predaja vstupeniek venuje SSE projektom Svetielka nádeje.

Program

Wolfgang Amadeus Mozart
Cosi fan tutte – predohra

Giuseppe Sammartini
Koncert F dur pre zobcovú flautu a sláčiky

Gioachino Rossini
Barbier zo Sevilly – predohra

Gioachino Rossini
Ária Rosiny „Una voce poco fa“ z opery Barbier zo Sevilly

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Capriccio brillant b mol op. 22 pre klavír a orchester

Ľubica Čekovská
Silent Waltz

John Rutter
For the beauty on the earth

César Franck
Panis angelicus

Viliam Gräffinger
Macejko

Fenomenálni Marián Čekovský, svetová sopranistka Adriana Kučerová a detské talenty Ajna Marosz, Nora Lubbadová a Bratislavský chlapčenský zbor sa stretnú na pódiu Domu umenia Fatra v Žiline 13. júna.

Stredoslovenská energetika a. s. v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom Žilina pod vedením dirigenta Adama Sedlického usporiadajú v pondelok 13. 6. 2022 o 19:00 charitatívny koncert pre občianske združenie SVETIELKO NÁDEJE s naozaj hviezdnym obsadením.

 

Okrem multitalentovaného Mariána Čekovského, ktorý koncert aj moderuje a úžasnej Adriany Kučerovej na ňom vystúpia aj Bratislavský chlapčenský zbor, 12-ročná klaviristka Nora Lubbadová a 14-ročná flautistka Ajna Marosz.

Celý výťažok z ceny vstupenky daruje SSE Svetielku nádeje, ktoré už roky pomáha deťom a ich rodinám zo stredoslovenského kraja postihnutých onkologickými ochoreniami.


SVETIELKO NÁDEJE je občianske združenie zamerané na zlepšovanie a skvalitňovanie života detí s onkologickým alebo iným vážnym ochorením a ich rodín. Prevádzkuje tiež jediný detský mobilný hospic na území stredného Slovenska. Podporuje potrebnú prevenciu a včasnú diagnostiku a svoju činnosť vykonáva v súčinnosti s Klinikou pediatrickej onkológie a hematológie DFNsP v Banskej Bystrici. www.svetielkonadeje.sk


Stredoslovenská energetika dodáva energiu (elektrinu a plyn) pre život a podnikanie viac ako 700 tisíc zákazníkom. Na energetickom trhu pôsobí už viac ako 95 rokov. Budovaním nových pripojení, investovaním a podporou celospoločenských záujmov prispieva k ďalšiemu ekonomickému rozvoju regiónu. www.sse.sk


Bratislavský chlapčenský zbor vznikol pri Slovenskej filharmónii a pôsobí na slovenskej umeleckej scéne už od roku 1982. V roku 1988 sa osamostatnil a dnes je teleso súčasťou Súkromnej umeleckej školy, kde študuje priemerne 80 chlapcov vo veku 7 – 28 rokov. Koncertná zložka má 45 členov. Zbor má na svojom konte 7 CD, TV filmy a spoluprácu so svetovými filmovými spoločnosťami. Vyrástli tu mnohí sólisti a výborní zboroví speváci, z jeho radov vzišlo doteraz šesť mladých dirigentov. Zbor sa pýši prvenstvami v medzinárodných súťažiach, účinkoval na profesionálnych festivaloch po celom svete a je držiteľom mnohých ocenení, medzi nimi je aj zlatá medaila prezidenta SR a cena Ministra kultúry SR. https://www.bchz.sk/

 


Marián Čekovský je nenapodobiteľný umelec, komik a hudobník, ktorý si získava srdcia ľudí piesňami, svojským humorom a optimizmom. Je držiteľom prestížnych cien ako Aurel za najlepšieho multiinštrumentalistu, cena DOSKY za najlepšiu scénickú hudbu sezóny či OTO za najlepšieho speváka. Spolupracoval s mnohými slovenskými aj zahraničnými hudobníkmi, vydal niekoľko albumov a  napísal hudbu k viacerým divadelným predstaveniam a filmom.


Adriana Kučerová, sopranistka, je pokračovateľkou slávnej tradície slovenských sopranistiek ako Lucia Popp, Edita Grúberová alebo Ľubica Vargicová. Štúdiá absolvovala na VŠMU v Bratislave a Národnom konzervatóriu v Lyone. Na konte má viacero súťažných ocenení:  medzi tie najvýznamnejšie patrí absolútne víťazstvo a tri ďalšie ocenenia na prestížnej medzinárodnej súťaži Hanns Gabor Belvedere vo Viedni. V zahraničí účinkovala na Salzburg Mozart Wochen, ako aj na Salzburskom festivale v Mozartovej opere La finta giardiniera, či milánskej La Scale, kde debutovala v Purcelovej opere Dido and Aeneas. Medzi jej minuloročné úspechy patrí debut v Theater an der Wien a novembrové účinkovanie v Glyndebourne Touring Opera.


Nora Lubbadová je mimoriadne nadaná klaviristka z pražských Vršovic. Vyhráva medzinárodné klavírne súťaže a získava mimoriadne ceny za interpretáciu v Európe, Ázii aj Amerike. Počas pandémie vystúpila on-line na hudobnom festivale Pražské jaro a zvíťazila v medzinárodnej súťaži v Hongkongu. Postúpila tiež do finále medzinárodnej televíznej hudobnej súťaže Luskáčik v Moskve, čo jej dalo možnosť zahrať si s preslávenou Moskovskou filharmóniou. K striebornému Luskáčikovi si hneď začiatkom roka 2021 pripísala cenu Zlatý oříšek, čo je cena pre najtalentovanejšie deti Česka. Kvôli pandémii bol odsunutý jej koncert v Carnegie Hall, ktorý sa uskutoční najneskôr v roku 2023.


Ajna Marosz je nadaná slovenská flautistka, ktorá sa narodila a vyrástla v Žiline. Od siedmich rokov sa zúčastňovala na celoslovenskej súťaži Čarovná flauta v Nižnej (šesťkrát tu získala 1. miesto), v Maďarsku v roku 2019 vyhrala 1. miesto a mimoriadnu cenu na súťaži Lászlóa Czidru. V roku 2019 vyhrala na celosvetovej súťaži zobcových flautistov Open Recorder Days Amsterdam v Holandsku a stala sa slovenskou víťazkou medzinárodnej talentovej súťaže Virtuózi V4+.


Adam Sedlický patrí k najmladšej generácii slovenských dirigentov. Od roku 2017 je stálym dirigentom operného súboru Národného divadla moravskoslezského v Ostrave a od roku 2020 stálym dirigentom Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu.  Úspešne sa zúčastnil majstrovských dirigentských kurzov u Gabriela Chmury, Colina Mettersa a Michalisa Economou, kde mal možnosť dirigovať orchestre ako Beethoven Academy Orchestra, Cardiff Sinfonietta či Athens Philharmonia Orchestra.


Štátny komorný orchester Žilina vznikol roku 1974 ako jediný orchester „mozartovského typu“ na Slovensku. Odvtedy si získal významné postavenie nielen na Slovensku, ale v krátkom čase sa mu podarilo dosiahnuť vynikajúce renomé aj v Česku a inde v zahraničí. Orchester má 35 členov, prevažne absolventov hudobných akadémií v Bratislave, Prahe, Brne a Konzervatória v Žiline.


Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie prostredníctvom svojich 400 kV a 220 kV vedení na území Slovenska. SEPS garantuje bezpečnú a spoľahlivú prevádzku prenosovej sústavy, vyrovnanú výkonovú bilanciu medzi výrobou a spotrebou v reálnom čase, zabezpečuje cezhraničný prenos elektriny a je zodpovedná za presné meranie prenesenej elektriny. SEPS prevádzkuje spolu 2356 km vedení s napäťovou hladinou 400 kV, 690 km 220 kV vedení a 22 elektrických staníc. Jediným akcionárom spoločnosti SEPS je Slovenská republika, ktorú zastupuje Ministerstvo financií SR. SEPS je členom Európskej siete prevádzkovateľov prenosových sústav ENTSO-E, aktívne podporuje integráciu trhov a cezhraničnú kooperáciu s okolitými prenosovými sústavami.


Link na záznam koncertu z roku 2020:

Benefičný koncert pre Svetielko nádeje 2020

 

Details

Date:
June 13
Time:
19:00 - 21:00
Event Category:
https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1035923

Organizer

Slovak Sinfonietta Žilina
Phone:
+421 41 2451 111
Email:
vstupenky@skozilina.sk
View Organizer Website

Venue

Fatra House of Arts
Dolný Val 47
Žilina,Žilinský kraj010 01Slovenská republika
+ Google Map
Phone:
+421412451111